۰۲۱-۲۲۶۷۵۹۱۱

info@tashrifatpiano.com

آرشیو وبلاگ

در انتخاب لباس و پوشش داماد به چه چیزهایی دقت کنیم؟| تمام آن چیزی که در تهیه کت و شلوار دامادی نیاز دارید.

رنگ کت ‌و شلوار سلیقه ای و براساس درشت یا لاغر بودن داماد انتخاب می شود. مشکی، سفید، نباتی، سرمه ای و طوسی از رنگ های معمول برای این مراسم هستند.  بهترین  و رسمی‌ترین رنگ، مشکی است.  انتخاب بعدی شما می تواند سفید باشد که در آن صورت بهتر است برای  کمربند، کفش و ساعت (بند چرمی) رنگ مشکی را انتخاب کنید تا در مقابل لباس عروس جلوه داشته باشد.
از هر جنسی مایلید انتخاب کنید مشروط بر آنکه روی تن شما کاملا شق‌ و رق بایستد و طوری باشد که در طول چندساعتی که آن را به تن دارید نگران چروک برداشتن آن نباشید.
بهتر است انتخاب شما رنگ های مات باشد. از زرق و برق زیاد پرهیز کنید.
دو دکمه، چهار دکمه، یقه کشیده و بلند  همه اینها بسته به فرم اندام شما دارد. یعنی قد  شما را کشیده‌تر و  سایزتان را جمع وجورتر کند.
دقت کنید که کت و شلوار کاملا اندازه باشد. بزرگ تر یا کوچک تر از سایز واقعی انتخاب نشود. کت باید به خصوص در قسمت سرشانه درست روی اندام بنشیند.
ساعت تمام استیل به عنوان ساعت دامادی، فارغ از طرح و رنگ صفحه ظاهر رسمی‌تری به شما می‌دهد. انتخاب رنگ طلایی یا نقره‌ای به سلیقه شخصی برمی گردد. اما بهتر است هماهنگ با رنگ حلقه انتخاب شوند. اما اگر به هر دلیلی سراغ ساعت بند چرمی رفتید باید سه‌گانه بند ساعت، کمربند و کفش را در نظر بگیرید. وقتی کفش و کمربندتان مشکی است، یک ساعت بند چرمی قهوه‌ای با هر قیمتی و از هر برندی هم که باشد خوش‌پوشی شما را زیر سؤال می‌برد.
اگر رنگ مشکی را برای کت‌وشلوار دامادی‌ انتخاب می‌کنید،  بهترین رنگ برای پیراهن شما رنگ سفید است. این ترکیب رسمی‌ترین ترکیب رنگی  است که شما می‌توانید برای لباس‌دامادی‌ در نظر بگیرید، به خصوص وقتی آن را با دستمال گردن، کراوات یا پاپیونی با همین رنگ ست می کنید. در مورد کت‌ و شلوار سفید هم بهترین گزینه همین رنگ است.
برای جیب کوچک روی ‌کت‌ دو انتخاب دارید؛ دستمال ابریشمی یا یک گل کوچک. انتخاب بین این دو سلیقه‌ای ‌است. دستمال ابریشمی از جنس کراوات‌ ظاهر رسمی تری به شما می دهد. اما اگر گل را ترجیح می‌دهید بهتر است سراغ یک غنچه کوچک بروید. کوچک بودن این گل یک اصل است!
کفش چرمی مشکی انتخاب مناسبی است که برای  کت‌ وشلوار رنگ سفید، سرمه‌ای و طوسی هم مناسب است، هرچند طوسی و سرمه‌ای رنگ‌های چندان قابل توصیه‌ای برای این مراسم نیستند. براق یا مات بودن کفش به عبارت بهتر ورنی بودن یا نبودن آن هم یک انتخاب سلیقه‌ای است. ولی توصیه به زرق وبرق کمتر است. اگر به هر دلیلی سراغ کفشی به غیر از مشکی رفتید، کمربندتان را هم باید به همان رنگ انتخاب کنید.
دقت کنید پیراهن انتخابی شما امکان استفاده از دگمه سر دست را داشته باشد. استفاده از آنها به خصوص اگر با سنجاق کراوات ست خود به کار رود به شما ظاهر رسمی و با وقار می دهد.
جوراب را ساده،کمی نازک، به رنگ مشکی و بلند (به طوری که ساق پا را کاملا بپوشاند) انتخاب کنید. در مورد کفش سفید، بهتر است جوراب سفید رنگ باشد.

نظر خود را بنویسید