۰۲۱-۲۲۶۷۵۹۱۱

info@tashrifatpiano.com

آرشیو وبلاگ

تاج عروس

بر سر گذاشتن تاج عروسی فوت و فن خاص خودش را دارد. تاج عروسی باید به صورت و مدل موی شما بیاید وشما را یک ملکه تمام عیار کند. پس تاج را با دقت انتخاب کنید. برای انتخاب مناسب باید خیلی چیزها را در نظر بگیرید. مدل مو، مدل آرایش، فرم صورت و طرحی که روی لباس‌تان قرار است پیاده شود.
زمان خرید
در خریدهای عروسی، تاج باید جز آخرین وسایلی باشد که شما می‌ خرید.
فرم صورت و تاج عروسی
اگر صورت گرد و تپلی دارید، بهتر است تاج‌ های بلند و کشیده انتخاب کنید تا صورت شما کمی فرم بگیرد وکشیده تر به نظربیاید.
اگر صورت کشیده‌ دارید و موهای تان هم بالای سرتان شینیون شده است، می توانید از تاج هایی که روی پیشانی قرار می گیرند و به اسم هدبندی به فروش می رسند، استفاده کنید. اما اگر مهم است تاج حتما بالای سر باشد، بهترین انتخاب یک تاج با ارتفاع حداقل 5 سانتی متر است که بالای آن هلال باشد نه نوک تیز.
تناسب با لباس
اگر لباس شما پر از مروارید، نگین و گل‌های دانتل و تزئینی است بهتر است، سمت خرید تاج های شلوغ و پر زرق و برق نروید. برای لباس‌ های شلوغ بهتر است تاجی انتخاب کنید که یک ردیف مروارید یا نگین داشته باشد و نه بیشتر. اما برعکس اگر لباس شما خیلی ساده طراحی شده و خبری از شلوغ کاری های طراحی نیست، می توانید با خیال راحت دست بگذارید روی پر زرق و برق ترین تاجی که در فروشگاه موجود است. تاج هایی هم به تازگی مد شده اند که از ترکیب گل و برگ‌هایی با جنس خاص ساخته شده اند. این تاج ها هم برای آنهایی که نمی خواهند تاج شان بالای سرشان باشد گزینه ی مناسبی است.
مدل جواهرات را فراموش نکنید.
انتخاب تاج به مدل جواهراتی که استفاده می‌ کنید هم ربط دارد. اگر شما سرویس جواهرات پر از نگین پوشیده اید، اتفاقا کمربند روی لباس هم نگین دار است و تور روی سرتان هم با دانتل و مروارید کار شده، بهتر است ساده ترین تاج را انتخاب کنید تا خیلی توی ذوق نزند. اگر سر تا پای شما با مروارید و نگین پوشانده شود، قطعا خوب به نظر نخواهید رسید.
قد را در نظر بگیرید.
برای انتخاب تاج باید به قد همسرتان هم توجه کنید. اگر با داماد هم قد هستید یا فقط چند سانت اختلاف قد دارید، بهتر است کفش پاشنه کوتاه با تاج کوتاه انتخاب کنید . البته اگر قدتان خیلی کوتاه باشد، استفاده از تاج های بلند و نوک تیز می تواند شما را کشیده و بلند قد تر نشان بدهد که این از مزایای تاج های بلند است.
انتخاب گل
اگر روی این مسلئه تاکید دارید، بهتر است از حلقه گل های مصنوعی به جای گل های طبیعی استفاده کنیدکه نه پلاسیده و نه پرپرشوند.
با آرایشگرتان مشورت کنید
اجاره کردن و خرید کردن، دو راه برای تهیه تاج از آرایشگاه یا فروشگاه است. اختلاف این دو خیلی زیاد نیست و دست شما برای انتخاب باز است. اگر فروشگاهی را برای خرید تاج می شناسید، قبل از اقدام به خرید با آرایشگرتان مشورت کنید. مدل موهایی که برای شما در نظر گرفته را بپرسید و از او برای مدل و طرح تاج مورد نظر سوال کنید .
تاج عروسی رنگی
تاج های عروسی معمولا نقره ای است. اما تاج هایی با نگین های رنگی یا حتی جنس طلایی هم در بازار موجود است. نگین های رنگی اگر با رنگ لاک، آرایش و دسته گل تان به درستی هماهنگ شود، به شما جلوه ی بهتری می بخشند.
تاج عروسی نرم و انعطاف پذیر
تاج ها چند جنس دارند. یکی از آنها جنس سفت و سخت است و دیگری منعطف و نرم. بهترین گزینه برای شما تاج نرم و سبک است. تاجی که کاملا روی شنیون شما بخوابد و سنگینی اش باعث بهم ریختن موهای تان نشود. تاج را در دست بگیرید، نرمی و انعطاف آن را امتحان کنید، سبکی و راحتی اش را روی سر بسنجید و بعد تصمیم نهایی تان را برای خرید بگیرید.

اول باید لباس تان را سفارش دهید و بعد برای خرید تاج اقدام کنید. اگر دوخت لباس را به خیاط سفارش می دهید و می دانید که فرد با سلیقه ایست، از او بخواهید از باقی مانده پارچه و تور لباس، گل سری برای شما درست کند. برخی از مزون های عروس چنین سفارشاتی را می پذیرند. در این صورت تاج و لباس شما هماهنگی بیشتری دارد.

انواع تاج ها
تاج پرنسسی: تاج های پایه بلند و ظریفی هستند که نگین های زیادی ندارند. اگر می خواهید عروس شیک و ساده ای باشید و این مدل تاج های بلند به چهره شما می آیند، انتخاب این تاج ها بهترین گزینه برای شماست.
تل عروس: تل هایی پر نگینی هستند که به صورت پهن یا باریک ساخته شده اند. عروس هایی که می خواهند موهایشان خوابیده باشد باید این تاج ها را انتخاب کنند. برخی از تل ها هم به صورت نیمه هستند و فقط گوشه ای از سر را می پوشانند یا با سنجاق یا شانه روی موها به صورت صاف یا کج محکم می شوند.
هد بند نگین دار: اگر می خواهید تاج شما خیلی متفاوت باشد نمونه هایی را انتخاب کنید که به صورت هد بند روی پیشانی قرار می گیرند. این مدل تاج ها بیشتر برای عروس هایی مناسب است که پیشانی بلندی دارند یا می خواهند خیلی خاص و متفاوت شوند.
تاج ژله ای: تاج های انعطاف پذیری هستند که خاصیت ارتجاعی دارند. به سادگی روی سر خم می شوند و حالت می گیرند. این تاج ها معمولا زرق و برق زیادی دارند و با نگین، برگ و مروارید های ریز و درشت تزئین می شوند. در میان تاج های ایرانی این مدل را زیاد می بینید.
تاج های دست ساز: اگر کمی خلاقیت دارید و در زمینه انجام کارهای هنری کم و بیش با تجربه هستید، به شما پیشنهاد می کنیم برای تهیه تاج عروسی دست به کار شوید.

نظر خود را بنویسید